Image

Analoogid on odavamad kui Nazonex, vene ja imporditud asendusvahendite hind

Nasonex - sprei kujul toodetav ravim, mis on ette nähtud hingamisteede allergiliste reaktsioonide talumiseks. Lisaks sellele ravib ravim tõhusalt nohu ja sinusiiti. Vaatamata piisavale efektiivsusele on ravimil üks puudus - selle kulud on ülehinnatud. Arvestades paljude patsientide seda asjaolu, on küsimus selles, kas Nazonexil on sarnaseid asendajaid soodsama hinnaga.?

Näidustused Nasonex

  • Allergiline riniit - krooniline või hooajaline;
  • Püsiv sinusiit.

Ärge määrake ravimeid

  • Inimestele, kes taluvad toote komponente;
  • Võttes nina limaskesta nakkushaigused;
  • Operatsioon või ülemiste hingamisteede kahjustus;
  • Alla 12-aastased lapsed.

Lisaks sellele tuleb olla ettevaatlik neile, kellel on mitu tuberkuloosi vormi - süstemaatiline viirusnakkus.

Kas ma saan kasutada rasedaid ja imetavaid rindu??

Kvalifitseeritud arstide sõnul ei soovitata rasedatel ja rinnaga toitmise ajal ravi naistel.

See on tingitud asjaolust, et toksilisuse ja lootele avalduva mõju kohta pole spetsiaalseid uuringuid läbi viidud. Imetamise perioodil olijad peaksid ise otsustama, kas lapsele kahju tehakse, mitte kui kasu on nohust emale.

Kõrvalmõjud

  • Ninaverejooksud ja muud limaskestad;
  • Põletustunne ja ärritus ninas;
  • Neelu limaskesta põletik;
  • Aevastamise esinemine;
  • Peavalud.

Manustamisviis ja annustamine

Kasutusjuhend:

Terapeutiline ja profülaktiline annus on 50 mikrogrammi mõlemasse ninasõõrmesse (2 süsti) 1 kord päevas. Vajadusel võib seda suurendada kuni 400 mikrogrammini (maksimaalne annus päevas).

Sümptomite vähenemisega tuleb annust vähendada.

Soovitused ja eritingimused

  • Vältige kokkupuudet nägemisorganitega;
  • Enne kasutamist tuleb pudelit raputada;
  • Enne inhalaatori kasutamist peate tegema mitte rohkem kui 7 korrigeerivat klõpsu;
  • Kõrvaltoimed, nimelt ninaõõne ja neelu mitmesugused ärritused, mis püsivad pikka aega, on ravi lõpetamise põhjuseks.

Kui palju on Nazonexi: hind apteegis

Seda farmaatsiatoodet saab osta minnes ükskõik millisesse apteeki või tellides veebist oma kodust lahkumata. Selle hind võib ulatuda kuni 785 rublani (teave on võetud Interneti-teenusest ravimite tellimiseks - apteka.ru, Moskva). Väärib märkimist, et selle maksumus on üsna kõrge. See asjaolu paneb meid otsima taskukohasemaid ravimeid..

Vene ja imporditud odavate pihustusanaloogide loetelu

Olles uurinud ravimiturgu, selgus, et see on tabel, kus võrreldakse sarnaste fondide kulusid. Neil on sarnane koostis ja tähised..

Analoogid on odavamad kui NazonexApteka.ru hind rublades.Piluli.ru hind rublades.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Flixonaas735751769708
Avamis634650759581
Desriniit387399407361
Nozefriin384408510-
Nazarel3673981412332
Momat Rino364376434-
Vibrocil284314289256
Nasobek180190197171
Ksüleen77777162

Flixonase - (Poola / Hispaania)

Määrake aastaaegadel esineva riniidi raviks, samuti ennetamiseks ja selle kujunemiseks konstantseks.

Alla 4-aastastele lastele ja komponentide talumatusele inimestele on keelatud.

Naised positsioonil ja rinnapiima imetavad naised - ei ole soovitatav.

Keha soovimatuteks reaktsioonideks võivad olla kuivustunne ja ärritus, muutused maitses. Nahalöövete manifestatsioon ei ole välistatud.

Avamys - (Ühendkuningriik)

See Briti toode on efektiivne allergilise riniidi vastu nii täiskasvanutel kui ka üle 2-aastastel lastel. See on selle peamine erinevus teistest geneerilistest ravimitest..

Kategooriliste kasutamise keeldude loend sisaldab tundlikkust ainult nende ainete suhtes, millest ravim koosneb. Avamis ei soovitata neile, kellel on maksafunktsiooni häired..

Paralleelselt ei mõjuta Avamis haigestunud organismi tõsiselt. Kõige tavalisemad nähtused on ninaverejooks ja väikeste haavandite moodustumine selles..

Desrinitis - (Tšehhi Vabariik)

Ravim on üsna laia profiiliga. See on täpselt selle peamine erinevus. Seda kasutatakse paikselt põletiku ja sügeluse kõrvaldamiseks erinevates dermatiitides. Lisaks kasutatakse desriiniiti sissehingamisel, bronhiaalastma raviks. Sarnaselt Nazonexile võimaldab see ravim vastu seista riniidile, mis avaldub aastaaegades või pidevas ja raskes sinusiidi kulges (koos antibiootikumide paralleelse kasutamisega).

Tšehhi vaste on vastunäidustatud ülitundlikel patsientidel, kellel on samaaegselt ninaõõne infektsioon, ja neil, kellel on hiljuti ülemiste hingamisteede operatsioon tehtud.

Rasedad ja imetavad emad peaksid kaaluma, kas risk sündimata lapsele või beebile ei ületa tõenäolist kasulikku ravitoimet..

Nina kasutamisel võib kaasneda ärritustunne, nimelt põletustunne, sügelus, ülemiste hingamisteede kuivus, verehüüvete teke..

Nozefrin - (vene asendaja)

Kodumaine tootja pakub üsna head ja suhteliselt odavat asendajat, mis aitab ravida allergilist nohu, ägedat sinusiiti (ka kroonilist). Lisaks hõlmab Nozefrini pädevus ninaõõne polüpoosi, põhjustades hingamisfunktsioonide ja lõhna rikkumist.

Seda ravimit ei kirjutata voolu või selle abielementide halva taluvuse korral, samuti pärast hiljutisi kirurgilisi sekkumisi ja ninaõõne vigastusi. Vanusepiirang sõltub diagnoosist. Niisiis on hooajalise allergilise riniidi ravi alla 2-aastastel lastel keelatud, sinusiit - kuni 12 aastat ja polüpoos - kuni täiskasvanueani.

Ettevaatlik peab olema tuberkuloosnakkusega (latentses ja aktiivses vormis), viirusliku või seeninfektsiooniga, samuti herpesega. Positsioonis olevatele naistele ja emadele, kes rinnaga toidavad Nozefrinit ei soovitata.

Üksikjuhtudel võib raviga kaasneda mitmeid paralleelseid reaktsioone. Nende hulka kuulub vere vabanemine lima kujul, trombid ninast, selle siseosade ärritus, väikeste haavandite moodustumine. Lisaks pole välistatud peavalu ja aevastamine..

Nazarel - (Tšehhi Vabariik)

Peamine näidustus on regulaarse, aga ka allergiatest põhjustatud nohu esinemise ennetamine ja ravi.

Nazareli ei ole vaja kasutada alla 4-aastastel ülitundlikel patsientidel. Lisaks ei ole soovitatav seda tööriista kasutada herpese, muude nakkusliku iseloomuga haiguste, mis mõjutavad ülemisi hingamisteid, esinemise korral. Nendega saab hakkama ainult tugevad ja tõhusad antibiootikumid. Ettevaatlik tuleb olla ka pärast ülemiste hingamisteede operatsioone või tõsiseid kahjustusi..

Nazareli sisseviimisega kaasnevad kõrvaltoimed, peavalu, kuivus ja sügelus, ebameeldiva lõhna ja maitse esinemine suus, aga ka allergiad - nahal esinevad lööbed, näo tursed. Pikaajalisel teraapial võib olla tõsine mõju lapse stabiilsele kasvule, suurendada silmasisest rõhku ja vähendada neerupealise koore funktsiooni..

Momat Rino - (India)

Näidustuste hulka kuuluvad nohu, millel on hooajalised ilmingud või allergia, mitmesuguse kuluga sinusiit. Momat Rinol on sarnased näidustused nozefriiniga, kuna see toimib hingamispuudulikkust põhjustava polüpoosi vastu.

India ravimpreparaadi kasutamise keeld kehtib ülitundlikele patsientidele, kellele on tehtud operatsioon või tõsised ninakahjustused. Samuti on olemas vanusepiirang. See vastab täielikult Nozefrinile..

Kõrvaltoimete hulka haigele organismile kuuluvad sageli farüngiit, peavalud, silmasisese rõhu tõus, ninaõõne veritsus, selle ärritus, millega kaasneb põletus.

Vibrocil - (Šveits)

Üsna levinud ja universaalne ravim, mis võimaldab teil toime tulla ägeda nohuga, mille põhjustas nohu või allergia. Vibrociili võib määrata püsiva sinusiidi või ägeda vormi raviks. Šveitsi ravim eristab oma võimet avaldada abistavat toimet ägeda kõrva keskkõrvapõletiku korral. Teine erinevus enamikust artiklis käsitletud asendajatest on kasutamine operatsiooniks ettevalmistamisel või pärast ninaõõne turse eemaldamist, mis on põhjustatud häiretest selles piirkonnas.

Vibrociil on vastunäidustatud, kui patsiendil on selle koostise talumatus, atroofiline riniit või vanus alla 6 aasta. Kategooriline keeld kehtib rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele.

Ravi ajal tuleb eriti hoolikalt jälgida kardiovaskulaarsete vaevuste, glaukoomi ja kilpnäärmeprobleemidega inimesi..

Positiivne erinevus on see, et see ravim ei põhjusta ninaverejooksu. Ainult ülemiste hingamisteede põletus ja kuivus võivad esineda kõrvuti.

Nasobek - (Tšehhi Vabariik)

Väärib märkimist selle efektiivsuse vastu allergiliste ja hooajaliste ilmingute riniidi vastu. Nasobek kõrvaldab ärrituste (nt terav lõhn või külm õhk) põhjustatud külma mõju.

Seda farmaatsiatoodet ei kirjutata välja inimestele, kes ei talu kompositsioonis sisalduvaid komponente, kellel on seenhaigused, silma herpes ja sagedased ninaverejooksud. Vanusepiirang - mitte varem kui 6 aastat.

Tuleb olla ettevaatlik nendel, kellel on diagnoositud raske maksahaigus, glaukoom, kellel on olnud eelnev müokardi infarkt, samuti ninaoperatsioonide korral.

Putukas ei põhjusta enamikul juhtudel tõsiseid kõrvaltoimeid. Tõenäolised on ainult kerged sündmused, näiteks sagedane aevastamine, ninavalu, põletustunne. Reaktsiooni tõttu toote konkreetsele komponendile võib tekkida nahalööve või nõgestõbi..

Ksüleen - (kodumaine kõige taskukohasem asendaja)

Arvestades madalaid kulusid, suudab see kvalitatiivselt võidelda mitmesuguse päritoluga riniidiga, sinusiidi, kõrva otiidiga. Lisaks saab Xyleni kaasata ninakäike mõjutava diagnostika ettevalmistavasse etappi.

Ksüleen on vastunäidustatud inimestele, kellel on glaukoom, atroofiline riniit, kõrge vererõhk, kõrge pulss ja toimeaine suhtes tundlik..

Naised, kellel on last või rinnapiima, peaksid kasutama ksüleeni alles pärast arsti määramist, kes peab kindlaks tegema, kas see mõjub talle tõhusalt, lootele ja imikule tõsist kahju tekitamata. Lisaks peavad nad rangelt kinni pidama arsti määratud annustest, vältides nende märkimisväärset ületamist.

Tasub lisada, et pikaajaline terapeutiline ravi selle ravimiga ei ole lubatud.

Samaaegseid nähtusi võib põhjustada pikk või sagedane kasutamine. Limaskesta ärritust, nina sügelust ja aevastamist leitakse üksikult. Turse ilmneb harvemini, südamepekslemine kiireneb, vererõhk tõuseb, põhjustades peavalu, oksendamist ja unehäireid.

Kokkuvõte odavatest sünonüümidest

Artiklis uuritud tööriistal on mitmeid väärilisi asendajaid, mis ei erine koostise ja näidustuste osas põhimõtteliselt. Farmaatsiatoodete tootmisega tegelevad ettevõtted asuvad maailma eri paigus ja toodavad taskukohaseid tooteid, mis suudavad võidelda ninaõõnehaigustega. Igas apteegis ja Interneti-apteegis on tootevalikus ravim, mis rahuldab iga sotsiaalse rühma esindajaid. Oluline punkt on sel juhul pöörduda meditsiiniasutuse poole, kus kvalifitseeritud otolaringoloog paneb õige diagnoosi, kirjutab välja kõige sobivama ravimi ja annustamisskeemi.

Ülevaade Nazonexi analoogidest

Tõhusate ja odavate analoogide ülevaade

Kuna ravim on üsna kallis, tuleb sageli valida analoogid ja asendaja, mis on odavam kui nasonex. Sellisel juhul peaks ravimi toime olema sama kui kallite hormoonide toimel.

Ravimi piisava asendaja leidmiseks peate teadma nasonexi maksumust. Niisiis, 60 annust ravimit maksab umbes 500 rubla, 120 annust - see maksab umbes 850 rubla.

Seal on analooge ja nasonexi asendamist, mis on natuke odavamad. Neil on sarnane toime, kuid nad erinevad aktiivsete komponentide poolest. Tänu selliste ravimite kasutamisele on võimalik saavutada keeruline toime, tulla toime allergiliste reaktsioonide, põletikuliste protsesside, lämbumise ja tursega.

Niisiis, nasonexi pihustamise analoogid hõlmavad järgmist:

  1. Rinostseniil - selle aktiivne komponent on beklametasoon. 200 annust ravimit maksab umbes 350 rubla.
  2. Flixonaas - selle ravimi toimeaine on flutikasoonpropionaat. Pudel, mis sisaldab 120 annust ainet, maksab umbes 750 rubla.
  3. Nazarel - selle toimeaine on flutikasoonpropionaat. Samal ajal maksis 120 annust ravimit ainult 320 rubla.
  4. Avamis - ravimi toimeaine on flutikasoonfuroaat. Sel juhul maksab aine 120 annust 650 rubla.
  5. Nasobek - toimeaine on beklametasoon. Sel juhul maksab 200 annust ainet ainult 170 rubla.
  6. Sinofluriin - ravimi toimeaine on flutikasoonpropionaat. Aine 120 annust maksab 430 rubla.

Analoogide loendist on rangelt keelatud valida odavaim tööriist. Enne ravi alustamist peate alati nõu pidama arstiga. Spetsialist peab valima efektiivse ravimi, mis põhineb haiguse ajalool ja selle raskusastmel. Ise ravimine võib põhjustada ohtlikke kõrvaltoimeid ja tõsiselt halvendada inimese seisundit..

Üksikasjalik tagasiside Nasonexi kasutamise kohta:

Nazonex või Nazarel, mis on parem?

Nazarel on allergiavastane ravim, mille toimeaine on flutikasoon. Nazarel on näidustatud hooajalise ja aastaringse riniidi ennetamiseks. Kompositsioon annuse kohta: 50 mikrogrammi flutikasooni. Nazarelil on suur loetelu kõrvaltoimetest, see on ette nähtud lastele alates 4. eluaastast ning on vastunäidustatud rasedatele ja imetavatele naistele.

Kumb on parem - võsastunud või nasonex? Särituse spektri kvaliteet ja laius on parem kui nasonexil, kuid see on odav, 370 rubla pakendi kohta.

Nasobek ja Nasonex: milline ravim on odavam?

Nasobeki analoog on odavam rekordilise minimaalse maksumusega 180 rubla pakendi kohta. Koostis: beklometasoon. Ninasobek koosneb sünteetilisest glükokortikosteroidist, mis aitab võidelda vasomotoorse ja allergilise riniidiga. Nasobekil on suur loetelu vastunäidustustest: rasedus, glaukoom, viiruslikud ja seenhaigused, tuberkuloos. Mida on parem valida - nasobek või nasonex? Odavad analoogid võivad konkureerida kallite ravimitega. Nasobekil on sarnased vastunäidustused ja tal on vähem võimalikke kõrvaltoimeid, mis muudab ravimi ohutumaks. Nazonexi kohtumiste loetelu on aga laiem.

Kas Polydexi tilgad on Nazonexi analoogid?

Polydex - kõrvatilgad glükokortikosteroidi baasil. Neil on odav - umbes 300 rubla pakendi kohta. Asendada Polydas Nasonex ei õnnestu, kuna Polydexi kasutatakse ägeda põletikulise protsessi raviks keskkõrvapõletikuga. Kumb on parem valida? Te ei tohiks nende ravimite vahel valida, vaid neil on erinev meditsiiniline fookus.

Desriniit ja Nazonex, kas on vahet?

Desriniit on Nazonexi struktuurianaloog, omab ka farmakoloogilist toimet, samad näidustused. Desriniti hind on umbes 300 rubla. Nasonex või desriniit? Ravimid on toimeaines sarnased, seega pole mõtet otsustada, kas kasutada desriiti või nasonexi, ning keskenduda konkreetse ravimi valimisele on ainult raviarsti soovitusel.

Nazaltafen või Nazonex, mis on tõhusam?

Nazaltafen - budesoniidil põhinev analoog, maksab 350 rubla pakendi kohta. Kumb on parem - nasaltafen või nasonex? Ravimeid ei saa võrrelda, kuna nasaltafeen on ette nähtud mitteallergilise päritoluga külmetuse korral ja nasonexil on vastupidine eesmärk. Järelikult on vale pidada ravimeid analoogideks ja te ei tohiks kuulata teavet, et Nazonex võib asendada odavama Nazaltafeniga.

Kallite analoogide võrdlus

Flixonase on ravim hooajalise allergilise riniidi raviks ja ennetamiseks. Selle keskmine maksumus Venemaal ulatub 720 rublast pakendi kohta. Ravimil on aktiivse toimeaine, mis on sünteetiline glükokortikosteroid, flutikasoon, antiallergilised, dekongestandid ja põletikuvastased omadused.

Millisele küsimusele on parem vastata: Nasonex või Flixonase (selle suhteliselt odav analoog) võivad olla ainult raviarst, kuna ainult ta saab iga üksikjuhtu professionaalselt hinnata.

Riniidi vastu aitab hormonaalne ninasprei

Nazonexi intranasaalne sprei on tuntud ja ihaldatud Belgia ravim, mis on 9 aastat tagasi kindlalt võtnud oma koha meie apteekide riiulitel. Saadaval mitmes annuses 30 kuni 120 annust. Glükokortikoidide rühma kuuluv toimeaine on mometasoonfuroaat. Sellel on väljendunud allergiavastane ja põletikuvastane toime. Kasutatakse igat tüüpi allergilise riniidi sümptomaatiliseks raviks, polüpoosi, sinusiidi, adenoidide raviks.

Tähtis! Pihusti ei sobi seen-, viirus- ega bakteriaalse nohu raviks..

Sellise ravimi väljakirjutamine kuni 2 aasta jooksul koos selle komponentide hüperreaktsiooniga on keelatud pärast kirurgilisi protseduure ja nina vigastusi. See ei sobi patsientidele, kellel on maksapuudulikkus, sagedased ninaverejooksud. Suhtelised vastunäidustused on rasedus, imetamine ja muude hormoonide tarbimine. Pihusti kasutamise taustal võivad tekkida kõrvaltoimed: nahalööve, põletustunne, ärritus, valu, nina kuivus ja haavandid ninas, peavalu. Nina vaheseina perforatsioon, neerupealiste funktsiooni kahjustus, silmasisese rõhu tõus, nägemise halvenemine ja maitse on äärmiselt haruldased. See võib põhjustada tõsisemaid tagajärgi - Quincke ödeem, anafülaksia..

Kokkuvõtteks võib öelda, et Nazonexil on mitmeid olulisi eeliseid: tõsiste kõrvaltoimete madal sagedus, kõrge kontsentratsioon pärast ninakäikude niisutamist, toime kiirus ja tõestatud efektiivsus, etanooli puudus. Kuid on ka miinus - kõrge hind. Ravimi maksumus sõltub annuste arvust. Kui neid on 60 - alates 460 rubla., Kui 120 - alates 805 rubla. kuni 1000 hõõruda. Ja seda tegurit ei saa mööda vaadata, eriti kui selle paranemine võtab kaua aega..

Asendajad lastele mõeldud pihusti kujul

Farmakoloogilisel turul on lastele Nazonexi asendajad pihusti kujul, mis on väga mugav ja ohutu..

Avamis

Avamis on ravim, mis on valmistatud ninasprei kujul, ravimi aktiivne komponent on flutikasoonfuroaat. See on ette nähtud allergilise riniidi sümptomite kõrvaldamiseks..

Avamis ei kasutata järgmistel põhjustel:

  • allergia koostise suhtes;
  • vanus alla 2 aasta;
  • pärast ninaneelu operatsiooni;
  • maksa ja neerude talitlushäired;
  • verejooksu geneetiline eelsoodumus;
  • näo ja nina vigastused;
  • Rasedus;
  • imetamise periood

Tavaline pihustamine üle 12-aastastele patsientidele - 1 kord 24 tunni jooksul, 2 süsti insuldi kohta, 2-12 aastat - üks süst mõlemasse ninakäiku üks kord päevas..

Keha peamised negatiivsed reaktsioonid ravimitele on ninaverejooks, ebamugavustunne ja põletustunne ninaneelu piirkonnas, naha allergilised ilmingud. Mõnikord võib see ilmneda:

  • kõrgenenud vererõhk ja peavalu;
  • pearinglus ja unetus;
  • keha väsimus;
  • nägemispuue;
  • müopaatia.

Flixonaas

Flixonase kuulub dekongestantide rühma. Ravimi aktiivne komponent on flutikasoonpropionaat, mis eemaldab kiiresti ninakanalite turse ja hõlbustab hingamist. Efekt ilmneb paar minutit pärast pihusti kasutamist ja kestab 24 tundi.

Määrake järgmiste patoloogiate raviks ja ennetamiseks:

  • allergiline või kodune riniit (tolm ja loomakarvad), hooajaline riniit;
  • koos ninaõõne tursega riniidiga.

Ärge kasutage ravimit, kui olete allergiline ravimi komponentide suhtes, samuti alla 4-aastaste väikelaste raviks.

Raseduse ja imetamise ajal on ravim välja kirjutatud terapeutiliste annuste piires.

Ravimit süstitakse mõlemasse sinususse üks kord päevas. Need on standardsed annused, ühesugused igas vanuserühmas. 4–11-aastaste laste ravikuuri lubatud kestus on kuni 60 päeva, vanemate kui 11-aastaste - kuni kuus kuud.

  • bronhospasm;
  • allergia - lööve, naha sügelus ja naha punetus;
  • õhupuudus, Quincke ödeem;
  • suuõõne kandidoos

Nasobek

Nasobek on Nazonexi asendaja, mis sisaldab toimeainena beklometasoondipropionaati. Määrake Nasobek selliste haiguste raviks:

Ärge määrake ravimeid:

  • tundlikkus ravimi suhtes;
  • verejooksud nahal;
  • ninaverejooksud;
  • vanus alla 6 aasta;
  • seene ENT organites;
  • kandidoos ja herpes;
  • ARI.

Sellistel juhtudel on ette nähtud ettevaatusabinõud:

  • glaukoom ja hüpertüreoidism;
  • neerude ja maksa talitlushäired;
  • müokardiinfarkt; müokardiinfarkt
  • nina-neelu kirurgiline ravi ja vigastused;
  • rasedus ja imetamine.

Enne pritsimise protseduuri puhastage ninakanalid põhjalikult. Annused sõltuvad patsientide vanusekategooriast:

  • 6-12 aastat - 1 süst 2 löögiga ninasse 2 korda päevas;
  • alates 12. eluaastast - 1 süst mõlemasse ninasõõrmesse 2–4 korda päevas.

Ravikuuri kestuse määrab arst, lähtudes patsiendi vanusest, patoloogiast ja selle arengu tõsidusest.

Keha negatiivsed reaktsioonid kasutamisele Nasobeki ravis:

  • põletustunne ninaneelus ja nakkuse teke;
  • kuivad limaskestad ninas;
  • rinorröa;
  • konjunktiviit;
  • nõgestõbi;
  • suurenenud silmarõhk;
  • peavalu ja kõrgenenud vererõhk;
  • väsimus ja liigesevalu.

Kõrvaltoime Nasonex

Täiskasvanutel ja noorukitel:

  • peavalu,
  • ninaverejooksud (st selge verejooks,
  • samuti verevärvilise lima või verehüüvete vabanemine,
  • neelu,
  • põletustunne ninas,
  • limaskesta ärritus,
  • nina limaskesta haavandid.

Ninaverejooks oli reeglina mõõdukas ja peatus iseseisvalt, nende esinemissagedus oli pisut suurem kui platseebo kasutamisel (5%), kuid võrdne või väiksem kui teiste nina-GCS-ide väljakirjutamisel, mida kasutati aktiivse kontrollina (mõnel juhul ninaverejooksude esinemissagedus oli kuni 15%).

Kõigi muude kõrvaltoimete esinemissagedus oli võrreldav nende esinemissagedusega platseeboga..

  • ninaverejooksud,
  • peavalu,
  • nina ärritus,
  • aevastamine.

Nende kõrvaltoimete esinemissagedus lastel oli võrreldav nende esinemissagedusega platseeboga.

Harva on teatatud kohese tüüpi ülitundlikkusreaktsioonidest (nt bronhospasm, õhupuudus)..

Väga harva - anafülaksia, angioödeem, maitse- ja lõhnahäired.

Samuti on väga harva kortikosteroidide intranasaalse kasutamise korral esinenud nina vaheseina perforatsiooni ja silmasisese rõhu suurenemist.

erijuhised

Ettevaatlikult tuleks ravimit kasutada hingamisteede tuberkuloosi (aktiivse või latentse) infektsiooni, ravimata seenhaiguste, bakteriaalse, süsteemse viirusnakkuse või silmakahjustusega Herpes simplex'i põhjustatud infektsiooni korral (erandina võib ravimit välja kirjutada loetletud infektsioonide korral vastavalt arsti juhistele), kui neid ei ravita kohalik nakkus koos kaasamisega nina limaskesta protsessi.. Kasutamine raseduse ja imetamise ajal

Kasutamine raseduse ja imetamise ajal.

Ravimi sobivaid kavandatud ja hästi kontrollitud uuringuid rasedatel ei ole läbi viidud..

Nagu teiste nina kortikosteroidide puhul, tuleks seda rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele välja kirjutada ainult juhul, kui selle kasutamisest loodetav kasu õigustab potentsiaalset ohtu lootele või beebile..

Imikuid, kelle emad said raseduse ajal GCS-i, tuleb hoolikalt uurida, et tuvastada neerupealiste võimalik hüpofunktsioon.

Nagu iga pikaajalise ravi korral, peab arst perioodiliselt kontrollima ninapihusti kasutamist mitu kuud või kauem limaskestas, ninas esinevate võimalike muutuste osas, nina või neelu lokaalse seeninfektsiooni tekkimisel, ninapihustusravi katkestamisel ja erikohtlemine.

Nina limaskesta ja neelu pikaajaline ärritus võib olla ka ninaspreiga ravi lõpetamise aluseks.

Platseebokontrollitud kliiniliste uuringute läbiviimisel lastel, kui ninasprei kasutati annuses 100 mikrogrammi aastas, ei täheldatud lastel kasvupeetust.

Pikaajalise ninaspreiga ravi korral ei täheldatud hüpotaalamuse-hüpofüüsi-neerupealise süsteemi funktsiooni pärssimise märke.

Patsiendid, kes jätkavad ravi ninaspreiga pärast pikaajalist ravi süsteemsete glükokortikosteroididega, vajavad erilist tähelepanu.

Süsteemsete glükokortikosteroidide tühistamine sellistel patsientidel võib põhjustada neerupealiste funktsiooni puudulikkust, mille hilisem taastamine võib võtta mitu kuud.

Neerupealiste puudulikkuse nähtude korral tuleb jätkata süsteemsete glükokortikosteroidide kasutamist ja. võtta muid vajalikke meetmeid.

Süsteemsete glükokortikosteroididega ravimisel ninapihustiga ravimisel võivad mõnedel patsientidel esineda süsteemsete glükokortikosteroidide ärajätmise sümptomid (näiteks liigeste ja / või lihaste valu, väsimus ja depressioon), hoolimata limaskesta kahjustustega seotud sümptomite raskusastme vähenemisest. nina sellised patsiendid peavad olema eriti veendunud ninaspreiga ravi jätkamise soovitavuses.

Üleminek süsteemsetelt lokaliseeritud glükokortikosteroididelt võib näidata ka juba olemasolevaid, kuid süsteemse glükokortikosteroidravi varjatud allergilisi haigusi nagu allergiline konjunktiviit ja ekseemi.

Glükokortikosteroididega ravitavatel patsientidel on potentsiaalselt vähenenud immuunreaktsioonivõime ja neid tuleb hoiatada nende suurenenud nakatumisriski eest, kui nad puutuvad kokku mõne nakkushaigusega (näiteks tuulerõuged, leetrid), ning kui vajatakse meditsiinilist abi, kui selline kontakt on olemas, toimunud.

Kui ilmnevad tõsise bakteriaalse infektsiooni nähud (näiteks palavik, püsiv ja terav valu ühel küljel näol või hambavalu, turse orbitaal- või periorbitaalpiirkonnas), on vajalik viivitamatu meditsiiniabi.

Ninasprei 12 kuu jooksul rakendamisel ei olnud nina limaskesta atroofia tunnuseid; lisaks sellele aitas mometasoonfuroaat kaasa nina limaskesta biopsiaproovide uurimisel histoloogilise pildi normaliseerimisele.

Ravimi omadused

Iga annus sisaldab 50 μg hormonaalset ainet - mometasoonfuroaati. Samuti sisaldab preparaat abielemente. Tänu ainulaadsele koostisele on tootel selgelt väljendunud põletikuvastased omadused ja antiallergiline toime.

Aine kasutamise näidustused hõlmavad järgmist:

  • hooajaline või aastaringne allergiline riniit;
  • äge sinusiit;
  • sinusiidi kroonilise vormi retsidiivid;
  • allergilise riniidi ennetamine;
  • rinosinusiidi äge vorm, millega kaasnevad kerged või mõõdukad ilmingud;
  • nina polüpoos, millega kaasneb halvenenud hingamine ja lõhn.

Probleemiga toimetulemiseks peate selgelt järgima juhiseid. Haiguse allergilises vormis on täiskasvanutele ja üle 12-aastastele lastele ette nähtud 2 süsti 1 kord päevas. Rasketes olukordades suurendatakse annust 4 süstimiseni. Kuna haiguse ilmingud vähenevad, võib ravimi mahtu vähendada - kuni 1 süst. 2-11-aastastele lastele määratakse tavaliselt 1 annus 1 kord päevas. Parandeid saab saavutada tööriista kasutamise esimestel päevadel.

Kroonilise sinusiidi ägenemiste korral tuleb nasonex kombineerida antibakteriaalsete ravimitega. Sel juhul on ühekordne annus täiskasvanud patsientidele 2–4 süsti 2 korda päevas. Konkreetse summa valib arst - kõik sõltub haiguse kulgu iseloomustavatest omadustest. Pärast patoloogia ilmingute vähendamist saab vähendada ravimi ööpäevast annust.

Enne pihusti kasutamist tuleb ravimimahutit korralikult loksutada. Pärast seda on soovitatav teha 5-7 kalibreerimispressi, mis aitavad toodet õigesti annustada. Kui pihustit pole kasutatud rohkem kui 2 nädalat, korratakse neid toiminguid..

Nasonexi analoogid

Sellel lehel on loetelu kõigist koostises ja näidustuses olevatest Nazonexi analoogidest. Odavate analoogide loend ja saate ka apteekides hindu võrrelda.

  • Nazonexi odavaim analoog: Tafen nina
  • Nazonexi kõige populaarsem analoog: Avamis
  • ATX klassifikatsioon: Mometasone
  • Aktiivsed koostisosad / koostis: Mometasone

#PealkiriHind VenemaalHind Ukrainas
1Tafen nina Budesoniid
Analoog näidustuses ja kasutamismeetod
250 hõõruda91 UAH
2Polüdeks koos fenüülefriini deksametasooniga, neomütsiini, polümüksiin B, fenüülefriiniga
Analoog näidustuses ja kasutamismeetod
265 hõõruda94 UAH
3Mometasoonfuroate desrinitis monohüdraat
Analoogne koostis ja näit
295 hõõruda750 UAH
4Flixonase flutikasoon
Analoog näidustuses ja kasutamismeetod
313 hõõruda168 UAH
5Analoog vastavalt näidule ja rakendusmeetodile476 hõõruda102 UAH

Nazonexi odavate analoogide maksumuse arvutamisel võeti arvesse madalaimat hinda, mis leiti apteekide esitatud hinnakirjadest

#PealkiriHind VenemaalHind Ukrainas
1Analoog vastavalt näidule ja rakendusmeetodile476 hõõruda102 UAH
2Flixonase flutikasoon
Analoog näidustuses ja kasutamismeetod
313 hõõruda168 UAH
3Mometasoonfuroate desrinitis monohüdraat
Analoogne koostis ja näit
295 hõõruda750 UAH
4Tafen nina Budesoniid
Analoog näidustuses ja kasutamismeetod
250 hõõruda91 UAH
5Polüdeks koos fenüülefriini deksametasooniga, neomütsiini, polümüksiin B, fenüülefriiniga
Analoog näidustuses ja kasutamismeetod
265 hõõruda94 UAH

See ravimite analoogide loetelu põhineb enim taotletud ravimite statistikal

Kõik Nazonexi analoogid

Analoogid koostises ja näidustuses

PealkiriHind VenemaalHind Ukrainas
Nasonexi siinuse mometasoon--187 UAH
Flix Mometasone--143 UAH
Mometasoonfuroate desrinitis monohüdraat295 hõõruda750 UAH
Forinex Mometasone Furoate--175 UAH
Glenspray Mometasone Furoate--109 UAH
Mometasone-Teva Mometasone Furoate--153 UAH
Sanomen Mometasona Furoat--139 UAH

Ülaltoodud ravimite analoogide loetelu, milles on näidustatud Nazonexi asendajad, on kõige sobivam, kuna neil on sama toimeainete koostis ja need kattuvad vastavalt näidustusele

Analoogid näidustuse ja kasutusmeetodi järgi

PealkiriHind VenemaalHind Ukrainas
Glensprei aselastiinmetasoonfuroaadiga, aselastiinvesinikkloriidiga--193 UAH
Glenspray Asset Mometasone Furoate, aselastiini vesinikkloriid--219 UAH
Beklonaas beklometasoon--2 UAH
Beklonazal Aqua beklometasoon----
Rinoklenüül beklometasoon----
Tafen nina Budesoniid250 hõõruda91 UAH
Nasofan flutikasoon--127 UAH
Flixonase flutikasoon313 hõõruda168 UAH
Flutinex flutikasoon----
Flutikasoon flutikasoon----
Avamis476 hõõruda102 UAH
Polüdeks koos fenüülefriini deksametasooniga, neomütsiini, polümüksiin B, fenüülefriiniga265 hõõruda94 UAH

Erinev koostis võib näidustuses ja rakendusmeetodis kokku langeda

PealkiriHind VenemaalHind Ukrainas
Nazol beebi fenüülefriin224 hõõruda28 UAH
Nasolkids fenüülefriin--38 UAH
Stelfriini fenüülefriin70 hõõruda--
Nazofen Kids fenüülefriinvesinikkloriid----
Nasofen beebi fenüülefriinvesinikkloriid----
Aaloe38 hõõruda5 UAH
Vicks Asset Sinex oksümetasoliin126 hõõruda25 UAH
Nasalong-oksümetasoliin--22 UAH
Nazivin oksümetasoliin90 hõõruda26 UAH
Naso Oxymetaszoline Spray--22 UAH
Nasooloksümetasoliin60 hõõruda26 UAH
Noxspray oksümetasoliini96 hõõruda17 UAH
Noxspray beebi oksümetasoliin--25 UAH
Rinasoliini oksümetasoliin--11 UAH
Nazivinitundlik oksümetasoliin130 hõõruda41 UAH
Imiku oksümetasoliini Naso pihusti--24 UAH
Nasospreid aloeekstraktiga oksümetasoliiniga--26 UAH
Noxivine oksümetasoliin--13 UAH
Noxspray Active oksümetasoliin--26 UAH
Noxspray Kid Oksümetasoliin--17 UAH
Operüüloksümetasoliin----
Rinoksüül-N-oksümetasoliin--18 UAH
Salvi ninasprei mentooli oksümetasoliiniga--48 UAH
Rint ninasprei niisutav oksümetasoliin--48 UAH
Sialor Rino oksümetasoliinvesinikkloriid62 hõõruda300 UAH
Afrin Oksümetasoliin105 hõõruda250 UAH
Nesolinoksümetasoliinvesinikkloriid----
Nesopiini oksümetasoliin88 hõõruda112 UAH
Galazoliini ksülometasoliin27 hõõruda10 UAH
Ksülometasoliin57 hõõruda22 UAH
Meralis ksülometasoliin--40 UAH
Otrivin ksülometasoliin110 hõõruda35 UAH
Otrivin koos mentooli ja eukalüpti ksülometasoliiniga--51 UAH
Rinazal ksülometasoliin--11 UAH
Rhinostop ksülometasoliin25 hõõruda122 UAH
Tizin Tetrisoline76 hõõruda21 UAH
Tizin ksüloksülometasoliin80 hõõruda21 UAH
Triviaine----
Farmazoliini ksülometasoliin--9 UAH
Farmazolin N ksülometasoliin--14 UAH
Gripi Rino--25 UAH
Ksüleen ksülometasoliin24 hõõruda400 UAH
Ksülo-Mefa ksülometasoliin--37 UAH
Dr Thyss Xylometazoline ninasprei--39 UAH
Tizin Bio ksülometasoliin----
Fastoric-N-ksülometasoliin----
Eucabali tilgad lastele ksülometasoliin--33 UAH
Evkazolin Aqua ksülometasoliin96 hõõruda29 UAH
Xinos--12 UAH
Rinomaris ksülometasoliin95 hõõruda160 UAH
Ksülliin ksülometasoliinvesinikkloriid----
Naftüsiin Nafasoliin5 hõõruda5 UAH
Sanorin-nafasoliin54 hõõruda1 UAH
Nazinnafasoliin--7 UAH
Naftüzin plus nafasoliin8 hõõruda--
Nazoriin eukalüpti nafasoliinnitraadiga----
Lazorin Tramazolin--18 UAH
Lazolvan Reno Tramazolin237 hõõruda--
Nasik lastele dekspantenool, ksülometasoliin155 hõõruda35 UAH
Septanazal dekspantenool, ksülometasoliin72 hõõruda53 UAH
Septanazal lastele dekspantenool, ksülometasoliin--55 UAH
Adrianoolfenüülefriin kombinatsioonis teiste ravimitega90 hõõruda180 UAH
Nazole Kids fenüülefriinvesinikkloriid100 hõõruda27 UAH
Vibrotsiildimetindeen, fenüülefriin192 hõõruda25 UAH
Fluppitron Rinos ksülometasoliin--22 UAH
Milt Dimethinden, fenüülefriin--37 UAH
Eden Rino Dimethinden, fenüülefriin--8 UAH
Sanorin-analergiini antazoliin, nafasoliin138 hõõruda38 UAH
Allergozole-DF naphazoline nitrate, difenhüdramiinvesinikkloriid----
Ksümeliin ksülometasoliin10 hõõruda53 UAH
Xymelin Extra ipratroopiumbromiid, ksülometasoliin182 hõõruda57 UAH
Nasiku dekspantenool, ksülometasoliin103 hõõruda31 UAH
Eukoliin ksülometasoliin, Eucalyptus rodiform85 hõõruda20 UAH
Otrivin Extra ipratroopiumbromiid, ksülometasoliin--62 UAH
Rinomistiini ksülometasoliin, miramistiin--57 UAH
Rinexi ksülometasoliinvesinikkloriid, dekspantenool----
Nazol Advance Oxymetaszoline120 hõõruda26 UAH
Nosolin Plus kamper, levomentool, oksümetasoliin, kineool--28 UAH
Rinofluimutsiil atsetüültsüsteiin, tuaminoheptaan200 hõõruda63 UAH
Fluimutsiil atsetüültsüsteiin60 hõõruda20 UAH
Cromo Sandoz kromogeenhape--29 UAH
Kromogliini kromogüülhape----
Allergodil230 hõõruda98 UAH
Lorizani loratadiin--9 UAH
Bactroban Mupirocin472 hõõruda--
Isofra framütsetiin220 hõõruda78 UAH
Framinasiini framütsetiinsulfaat----
Aqua Maris Aadria merevesi45 hõõruda3 UAH
Aadria merevesi Aqua Maris Plus219 hõõruda101 UAH
Aqua Maris Tugev merevesi, puhastatud vesi179 hõõruda87 UAH
Erinevate ainete delufeni homöopaatiline tugevus1850 hõõruda113 UAH
Ei soola--8 UAH
Naatriumkloriidi soolalahus1000 hõõruda34 UAH
Humer Monodose merevesi--10 UAH
Sinuforte Cyclamen Euroopa1555 hõõruda223 UAH
Marimeri merevesi84 hõõruda46 UAH
Humer 150 lastele merevesi----
Soolavaba niisutav naatriumkloriid--9 UAH
Nosaleennaatriumkloriid--8 UAH
Rinoluxi naatriumkloriid--49 UAH
Septoqua kaltsiumkloriidi dihüdraat, magneesiumsulfaat heptahüdraat, magneesiumkloriidi heksahüdraat, naatriumvesinikkarbonaat, naatriumkloriid92 hõõruda68 UAH
Füsiomeer merevesi35 hõõruda450 UAH
Humer 150 täiskasvanud merevesi--198 UAH
Akvasoliin--14 UAH
Aqua spray--50 UAH
Aqua Spray Plus--50 UAH
Aqua Spray Plus D-pantenool--50 UAH
Nazol Aqua naatriumkloriid120 hõõruda--
Sialori hõbevalk62 hõõruda300 UAH
Sialor Aqua merevesi132 hõõruda--
Aqua Maris Sens merevesi, puhastatud vesi--131 UAH
Aqua Maris mere sool meresool328 hõõruda112 UAH
Aqua Maris Norm merevesi, puhastatud vesi193 hõõruda--
Aqua Maris Baby merevesi, puhastatud vesi245 hõõruda117 UAH
Aqua Maris Oto merevesi--500 UAH
Looduslike mikroelementidega Aadria mereveega pihustatud vesi Aqua Maris kõri2384 hõõruda--
Marimer Forte merevesi84 hõõruda--
Moreal Plus dekspantenool163 hõõruda300 UAH
Aflubin Naze268 hõõruda440 UAH
Boromentoolboorhape, mentool--5 UAH
Mentool----
Pinosool alfa-tokoferool, guaiazulen, piparmünt, harilik mänd, tümool, eukalüpti vardad116 hõõruda20 UAH
Euphorbium komposiit408 hõõruda81 UAH
Tähtküünt, kamper, kaneel, mentool, piparmünt, Eucalyptus rodiform--7 UAH
Pinovit alfa-tokoferool, piparmünt, mägimänd, tümool, varras Eukalüpt--23 UAH
Eucacepti asuleen, tokoferoolatsetaat, piparmündiõli, kuuseõli, tümool, eukalüptiõli114 hõõruda--
Ponosool----

Kuidas leida kalli ravimi odavat analoogi ?

Ravimi, analoogi või sünonüümi odava analoogi leidmiseks soovitame kõigepealt pöörata tähelepanu koostisele, nimelt samadele toimeainetele ja näidustustele. Ravimi samad toimeained osutavad, et ravim on ravimi, farmatseutiliselt ekvivalentse või farmatseutilise alternatiivi sünonüüm. Kuid ärge unustage sarnaste ravimite inaktiivseid komponente, mis võivad mõjutada ohutust ja tõhusust. Ärge unustage arstide nõuandeid, ise ravimine võib teie tervist kahjustada, seetõttu pidage enne mis tahes ravimite kasutamist nõu arstiga..

Nasonexi hind

Allolevatelt saitidelt leiate Nazonexi hinnad ja saate teada läheduses asuva apteegi kättesaadavusest

Nasonexi juhendamine

JUHISED
uimasti kasutamise kohta
NAZONEX

Näidustused
Allergiline riniit (hooajaline või aastaringne) täiskasvanutel ja üle 12-aastastel lastel. Krooniline sinusiit (ägenemine kompleksravi osana).

Vastunäidustused
Ülitundlikkus, nina limaskesta nakkushaigused, hiljutine operatsioon või ninatraumad (kuni haavad paranevad täielikult), lapsed (kuni 12 aastat). Tuberkuloos (aktiivne või latentne), seen-, bakteriaalne, süsteemne viirusnakkus, silmakahjustusega herpes simplex, pikaajaline ravi süsteemsete kortikosteroididega, rasedus, imetamine.

Rasedus ja imetamine
Pärast ravimi intranasaalset kasutamist maksimaalses terapeutilises annuses ei tuvastata mometasooni vereplasmas isegi minimaalse kontsentratsiooni korral; seetõttu võib eeldada, et selle mõju lootele on tühine ja potentsiaalne toksilisus reproduktiivfunktsiooni suhtes on väga madal.
Kuid kuna spetsiaalseid, hästi kontrollitud uuringuid ravimi toime kohta rasedatele ei ole läbi viidud, tuleks Nasonexi rasedatele, emadele, rinnaga toitvatele või fertiilses eas naistele välja kirjutada ainult juhul, kui selle manustamisest saadav kasu õigustab potentsiaalset ohtu lootele ja vastsündinule..
Vastsündinuid, kelle emad kasutasid raseduse ajal GCS-i, tuleb hoolikalt uurida, et tuvastada neerupealiste võimalik hüpofunktsioon.

erijuhised
Mitte kasutada oftalmoloogias. Ravi ajal on vaja uurida nina limaskesta: bakteriaalse või seeninfektsiooni tekkimisel tuleb ravi katkestada. Enne inhalaatori kasutamist tehakse 6-7 kalibreerimiskraani. Pärast 2-nädalast või pikemat ravipausi tehakse enne kasutamist kalibreerimine. Enne kasutamist raputage pudelit..

Struktuur
1 annus sisaldab 50 mikrogrammi mometasoonfuroaati (monohüdraadina);
abiained: dispergeeritud tselluloos BP 65 cps; glütserool; naatriumtsitraatdihüdraat; sidrunhappe monohüdraat; polüsorbaat 80; bensalkooniumkloriid; fenüületüülalkohol; puhastatud vesi

Annustamine ja manustamine
Täiskasvanutele ja üle 12-aastastele lastele on profülaktiline ja terapeutiline annus 2 inhalatsiooni 50 mikrogrammi ühe ninakanali kohta 1 kord päevas; päevane annus - 200 mikrogrammi. Vajadusel võib annust suurendada kuni 4 inhalatsiooni igas ninakanalis; päevane annus - 400 mikrogrammi. Pärast sümptomite kadumist on soovitatav annust vähendada. Säilitusannus - 50 mikrogrammi igas ninakanalis; päevane annus - 100 mikrogrammi. Sinusiidi ravis - 2 inhalatsiooni (100 μg) igas ninaõõnes 2 korda päevas. 3–12-aastased lapsed - 1 sissehingamine (50 mikrogrammi) igas ninaõõnes päevas. Pärast esialgset "kalibreerimisperioodi" toimub atomiseerimisnupu esimese 6-7 vajutamise ajal stereotüüpne ravimi kohaletoimetamine, mille käigus väljutatakse iga nupuvajutusega 50 μg mometasooni suspensiooni. Täiskasvanutele ja üle 12-aastastele lastele on profülaktiline ja terapeutiline annus 2 inhalatsiooni 50 mikrogrammi ühe ninakanali kohta 1 kord päevas; päevane annus - 200 mikrogrammi. Vajadusel võib annust suurendada kuni 4 inhalatsiooni igas ninakanalis; päevane annus - 400 mikrogrammi. Pärast sümptomite kadumist on soovitatav annust vähendada. Säilitusannus - 50 mikrogrammi igas ninakanalis; päevane annus - 100 mikrogrammi. Sinusiidi ravis - 2 inhalatsiooni (100 μg) igas ninaõõnes 2 korda päevas. 3–12-aastased lapsed - 1 sissehingamine (50 mikrogrammi) igas ninaõõnes päevas. Pärast esialgset “kalibreerimisperioodi” toimub atomiseerimisnupu esimese 6-7 vajutamise ajal stereotüüpne ravimi kohaletoimetamine, mille käigus iga nupuvajutusega väljutatakse 50 μg mometasooni suspensiooni..

Kõrvalmõjud
Hooajalise või aastaringse allergilise riniidi ravis.

  • ninaverejooks (värvunud lima või verehüüvete ilmne või eritus)
  • farüngiit,
  • põletustunne ninas,
  • nina limaskesta ärritus.

Ninaverejooks reeglina peatati iseseisvalt, need ei olnud rasked; need esinesid sagedusega, mis oli pisut kõrgem kui platseebo kasutamisel (5%), kuid oli võrdne või väiksem kui muude GCS-i kasutamisel intranasaalseks kasutamiseks, mida kasutati aktiivse kontrollina (mõnel neist oli ninaverejooksu sagedus kuni 15%) ) Kõigi muude kõrvaltoimete esinemissagedus oli võrreldav nende esinemissagedusega platseeboga..

  • ninaverejooksud,
  • peavalu,
  • nina ärritus,
  • aevastamine.

Nende kõrvaltoimete esinemissagedus lastel oli võrreldav nende esinemissagedusega platseeboga.
Sinusiidi ägenemiste ravis (kui adjuvandina kasutatakse Nazonexi pihustit).

Täiskasvanutel ja noorukitel:

  • peavalu,
  • farüngiit,
  • põletustunne ninas,
  • nina limaskesta ärritus.

Ninaverejooks väljendus mõõdukalt, nasonexi esinemise sagedus oli võrreldav ka ninaverejooksu sagedusega platseeboga (vastavalt 5% ja 4%)..
Kortikosteroidide intranasaalse kasutamise korral on väga harva esinenud nina vaheseina perforatsiooni või silmasisese rõhu suurenemist.

Ravimite koostoime
Patsiendid talusid kombineeritud ravi loratadiiniga. Koostoimeid teiste ravimitega ei ole läbi viidud..

Üleannustamine
Sümptomid: kortikosteroidide pikaajalisel kasutamisel suurtes annustes ning mitmete kortikosteroidide samaaegsel kasutamisel on võimalik hüpotaalamuse-hüpofüüsi-neerupealise süsteemi funktsiooni pärssimine.
Ravi: madala (vähem kui 0,1%) süsteemse biosaadavuse tõttu on ebatõenäoline, et juhusliku või tahtliku üledoseerimise korral on vaja võtta mingeid abinõusid, välja arvatud patsiendi jälgimine järgneva raviga soovitatud annuses.

Ladustamistingimused
Temperatuuril 2–25 ° C. (mitte külmutada)

Säilitusaeg
3 aastat.

Apteegi puhkuse tingimused
Väljastatakse retsepti alusel